Żeby uzyskać działanie podobne do tego, jakie zapewniają tradycyjne tabletki przeciwbólowe przepisywane przez lekarza, naturalne środki przeciwbólowe należy przyjmować przez kilka dni z rzędu. Korzyścią jest to, że nie musisz się narażać na działanie efektów ubocznych wynikających z zażywania chemicznych medykamentów.
Naturalne środki przeciwbólowe. Czy już gdzieś to słyszałaś? Co powinnaś o nich wiedzieć?
Według zapewnień lekarzy, od dwudziestu do trzydziestu procent konsultacji medycznych dotyczy klasycznego bólu mięśniowego lub bólu stawów. Wiele z nas doświadczyło już korzyści, które zapewniają naturalne środki przeciwbólowe.
Czym charakteryzują się naturalne środki przeciwbólowe i dlaczego są lepszą alternatywą tradycyjnych tabletek?
W celu zredukowania uciążliwego niekiedy bólu przepisuje się zazwyczaj środki przeciwzapalne, które przyjmujemy regularnie według zaleceń lekarza. Nie można jednak zapominać o tym, że przepisywane przez lekarzy środki tego rodzaju wykazują zazwyczaj jakieś działania uboczne.
Nie inaczej jest w przypadku tabletek dostępnych bez recepty. Postaw więc na to, co naturalne i zobacz jaką korzyść mogą przynieść naturalne środki przeciwbólowe.

Tradycyjna tabletka kontra naturalne środki przeciwbólowe?

Ból, który w różnych sytuacjach odczuwamy zazwyczaj wynika ze stanu zapalnego występującego gdzieś w organizmie. Stany zapalne generują uwalnianie różnych molekuł, między którymi zachodzą interakcje. To, co robią środki przeciwzapalne, to blokowanie uwalniania prostaglandyn – substancji odpowiedzialnych za powstawanie bólu.
 • Kiedy zażywamy zbyt wiele środków przeciwzapalnych, takich jak klasyczny ibuprofen, zazwyczaj występują symptomy w postaci podrażnienia i bólu w przełyku.
 • Tabletki takie jedzone w nadmiarze mogą wywoływać wrzody i problemy z nerkami.
 • Tradycyjne farmaceutyki nie są łatwe do usunięcia z organizmu, a substancje toksyczne odkładają się w wątrobie. Nagromadzone odpady tego typu z czasem prowadzą do powstawania chorób.
 • Zbyt powszechne używanie paracetamolu, a także ibuprofenu może wywoływać problemy sercowe, a także według najnowszych przeprowadzonych badań, również cukrzycę.

Korzyści ze stosowania niektórych ziół


Przede wszystkim powinnaś wiedzieć, że naturalne środki przeciwbólowe, takie jak różnego rodzaju zioła, nie łagodzą bólu z taką samą intensywnością jak tabletki przeciwbólowe i nie działają tak szybko.
Ich naturalne działanie jest słabsze, ale w razie potrzeby może skutecznie przynieść ulgę bez stosowania aptecznych medykamentów.
W naszej propozycji znajdują się trzy naturalne elementy specjalnie wybrane dla Twojej korzyści.

Kora wierzby białej

 • Korę wierzby białej możesz znaleźć w sklepach zielarskich. Jest to jeden z aktywnych składników, którego działanie jest bardzo podobne do sposobu działania aspiryny.
 • Wiele przeprowadzonych badań dowodzi, że działanie kory wierzby białej jest silniejsze, niż aspiryny, i że jest bardzo pomocna w kojeniu migren, bólu stawów spowodowanego artretyzmem i bólu pleców.
 • Nie powinny jej jednak stosować osoby, u których stwierdzono alergię na aspirynę.

Kurkuma

Kurkumina zawarta w kurkumie posiada silne właściwości przeciwzapalne i pomaga przede wszystkim w zwalczaniu bólu, który znajduje swoją przyczynę w chorobie, jaką jest artretyzm.
 • Kurkuma koi ból i oczyszcza organizm z nagromadzonych w nim toksyn.
 • Według wielu przeprowadzonych badań, kurkuma może stanowić alternatywę dla wielu leków dostępnych w aptece bez recepty, takich jak ibuprofen, sprawiając przy tym, że nie musimy się narażać na występowanie tak powszechnych efektów ubocznych.
 • Ponadto kurkuma jest silnym antyoksydantem, działa przeciwzapalnie, antywirusowo i antybakteryjnie.
 • Jeśli jednak chodzi o naturalne środki przeciwbólowe, nie powinnaś stosować kurkumy, jeśli masz problemy z nerkami, problemy sercowe, a także jeżeli przepisano Ci tak zwane antykoagulanty (leki przeciwzakrzepowe).

Korzeń imbiru

Opisując naturalne środki przeciwbólowe nie sposób nie wspomnieć o skutecznym działaniu, jakie zapewnia korzeń imbiru. Zdecydowanie znajduje swoje zastosowanie w uśmierzaniu bólu menstruacyjnego, bólu głowy, a także bólu stawów znajdującego swoje podłoże w artretyzmie i w zespole cieśni nadgarstka.
 • Olejki eteryczne zawarte w korzeniu imbiru pozwalają zatrzymać biosyntezę prostaglandyn, które jak już wcześniej wspomnieliśmy, powodują powstawanie stanów zapalnych i bólu.
 • Zanim jednak sięgniesz po to naturalne rozwiązanie, wiedz, że może on podwyższać ciśnienie tętnicze krwi, a także pieczenie w żołądku.

Przygotuj swoje naturalne środki przeciwbólowe we własnym domu


Składniki

 • 1 łyżeczka kory wierzby białej (5g)
 • 1 łyżeczka korzenia imbiru (5g)
 • 1 łyżeczka kurkumy (5g)
 • 1 szklanka wody (200ml)

Potrzebne naczynia

 • 1 szklana buteleczka

Sposób przygotowania

 • Wszystkie potrzebne składniki możesz kupić w sklepie zielarskim. Przede wszystkim zdobądź trzy wcześniej omówione składniki i przygotuj je do użycia. Następnie umieść je w przygotowanej szklanej buteleczce, gdzie będziesz przechowywać naturalne lekarstwo.
 • Zawsze, kiedy będziesz potrzebowała uśmierzyć ból, przegotuj szklankę wody i zalej przygotowane składniki. Pozostaw do zaparzenia na 20 minut.
 • Tak przygotowane naturalne lekarstwo pij niespiesznie małymi łyczkami. Według zapewnień ekspertów, najlepsze rezultaty przynosi picie naparu przez dziesięć dni z rzędu.
Przygotuj więc własne naturalne środki przeciwbólowe, bądź dobrze przygotowana do walki z bólem i zapomnij o łykaniu szkodliwych medykamentów!

 https://krokdozdrowia.com/naturalne-srodki-przeciwbolowe-korzenie-ziola/

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.