Jeśli zechcesz być kobietą pewną siebie, świat nie będzie ci sprzyjał. Nie pomoże ci odkryć twego prawdziwego piękna, nie zrobi nic, byś dostrzegła swą ogromną wartość.
 .
Świat chce tobą manipulować, więc najlepiej żebyś była słaba. Świat chce, żebyś zwracała się do niego z pytaniami o swoją wartość. On już ma dla ciebie milion gotowych odpowiedzi. Jeżeli nie będziesz pewna siebie, lekką ręką kupisz wszystko, co ma ci do zaoferowania. Zrobisz wszystko, co ci każe, uwierzysz w każde kłamstwo, które choć na chwilę poprawi ci samopoczucie.
Jeżeli nie odnajdziesz w sobie piękna, świat sprzeda ci je za grube pieniądze. Powie ci co dokładnie musisz zrobić ze swoja urodą. Kupisz każdy krem na zmarszczki i każdą szminkę, bez której piękno jest niemożliwe. Dowiesz się ile musisz ważyć, co jeść i jak się nosić, żeby spełniać standardy uśmiechniętych twarzy z okładek. Światowych, wszędzie takich samych.
 .
Świat bardzo chętnie wytłumaczy ci, co to znaczy być prawdziwą kobietą. Uwierzysz w to, jeśli najpierw nie odkryjesz tego sama. Uwierzysz we wszystkie sztuczki, które koniecznie musisz znać, aby uwieść i zatrzymać przy sobie mężczyznę. We wszystkie sposoby na bycie idealną matką, żoną, kochanką i przyjaciółką. Ta wiedza jest bardzo kosztowna, ale pozwoli ci poczuć siłę przynależności, stać się jedną z wielu. Wielkim rynkiem zbytu. Bo bez wewnętrznej wartości nie będziesz potrafiła być po prostu sobą, niezależną i odrębną.
 .
Świat ma dla ciebie mnóstwo pomysłów na sukces. Powie ci dokładnie co musisz mieć, ile zarabiać i gdzie pojechać, żeby zaliczać się do elity kobiet, którym się powiodło. Jeśli nie będziesz świadoma swoich pragnień i marzeń, świat zaproponuje ci gotowe rozwiązania. Pokaże ci kolorowych celebrytów, żyjących w blasku reflektorów i każe wierzyć, że właśnie tak wygląda szczęście. Zostaniesz zaproszona do krainy słodkich drinków i sztucznych uśmiechów, do świata zmyślonych historii, które są wyłącznie na sprzedaż. Bez własnych ideałów wyrytych w sercu, uwierzysz, że to świat najlepszy z możliwych.
 .
Jeżeli mimo wszystko dokopiesz się do własnej wartości, odkryjesz swoje piękno i zyskasz pewność siebie – otworzy się przed tobą życie takie, jakiego pragniesz – twoje życie. Wbrew temu światu.
Będziesz miała spokojne serce i wszystkie twoje wybory będą naprawdę wolne.
Będziesz kupowała tylko to, czego potrzebujesz, albo co sobie wymarzysz.
 
Nie będziesz wierzyła w kłamstwa. Twoja intuicja jak kompas wskaże ci właściwą drogę.
Będziesz przeglądała się w lustrze i widziała siebie prawdziwą, nie będziesz musiała nic zmieniać.
Będziesz kochała, rodziła i wychowywała po swojemu. Odkryjesz własne sposoby mierzenia się z problemami, nikt ci nie sprzeda bezwartościowych rad.
Będziesz czuła się dobrze sama ze sobą, bez żadnego narkotyku, bez iluzji tego kim być powinnaś. Dostrzeżesz, że źródło radości bije w tobie samej.
Twoje pasje, rodzina i przyjaciele, wypełnią cię poczuciem szczęścia. Jeśli wyruszysz w dalekie podróże, będą one spełnieniem marzeń, a nie zachcianek.
Jeżeli staniesz się kobietą pewną siebie, zyskasz ogromną siłę.
 
I wtedy to Ty zaczniesz tworzyć świat, lepszy świat. 

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.