Preparaty wspomagające odchudzanie z ekstraktami z ziół są skuteczne i bezpieczne dla zdrowia pod warunkiem, że stosuje się je zgodnie z instrukcją na opakowaniu oraz bierze pod uwagę zażywane leki. Warto sięgnąć po te, które zawierają morwę białą, młody zielony jęczmień oraz czystek. Zioła te oczyszczają organizm, hamują wchłanianie cukrów prostych i zawierają błonnik wspomagający przemianę materii.

Wśród wielu pojawiających się na rynku preparatów na odchudzanie warto sięgnąć po ziołowe. Oprócz swoich właściwości odchudzających poprawią też ogólne funkcjonowanie organizmu i zapewnią lepsze samopoczucie.

Morwa biała na odchudzanie

Preparaty zawierające ekstrakt z liści morwy białej wpływają na gospodarkę insuliną. Hamują działanie enzymów, które rozkładają węglowodany. Zmniejsza też wchłanianie sacharozy i skrobi (cukrów prostych). Wchłanianie się cukrów prostych powoduje odkładanie się niechcianej tkanki tłuszczowej. W wyniku działania morwy białej większość węglowodanów zostaje niestrawiona. Wpływa to na obniżenie poziomu glukozy we krwi, jak wykazały badania przeprowadzone przez Musabayane'a, Bwititi'ego i Ojewole'go. To natomiast zmniejsza potrzebę podjadania np. słodyczy. Herbatkę lub liście morwy białej można kupić w granicach 10-25 zł. Morwa biała w tabletkach to koszt 10-20 zł.

Dawkowanie preparatów z morwy białej

Preparaty z morwy białej w tabletkach powinno się przyjmować zgodnie z zaleceniami producenta. Niektóre środki należy przyjmować około 30 minut przed posiłkiem.

Przeciwwskazania do stosowania preparatów z morwą białą

Morwy białej nie mogą stosować kobiety w ciąży oraz podczas laktacji. Przeciwwskazaniem do zażywania preparatów z morwą jest również alergia na ten składnik.

Młody jęczmień - czy warto po niego sięgnąć przy odchudzaniu?

Młody jęczmień jest dostępny w formie tabletek i proszku. Tabletki zawierają wysuszone i sproszkowane źdźbła, natomiast proszek powstaje po odparowaniu wody z soku wyciśniętego z trawy jęczmiennej.
Tabletki mają dużą ilość błonnika: zarówno rozpuszczalnego, jak i nierozpuszczalnego. Frakcje błonnika rozpuszczalnego potęgują uczucie sytości. To ogranicza chęć sięgania po przekąski w ciągu dnia i zmniejsza apetyt. Dodatkowo opóźnia opróżnianie żołądka. Błonnik nierozpuszczalny pobudza perystaltykę jelit. Jednocześnie zapobiega zaparciom, które często dokuczają osobom odchudzającym się.
Proszek natomiast nie zawiera błonnika. Ma jednak większą ilość substancji odżywczych, takich jak witaminy C, E i K, kwas foliowy, potas, magnez, żelazo oraz beta-karoten. Są one lepiej wchłanialne niż składniki z tabletek.
Ceny młodego jęczmienia w tabletkach kształtują się w okolicach 20-40 zł, w zależności od pojemności opakowania. Więcej zapłacimy za jęczmień w proszku: od 70 do nawet 180 zł za opakowanie o pojemności 300 g.

Dawkowanie preparatów z jęczmienia

1 łyżeczkę proszku z młodego jęczmienia należy rozpuścić w chłodnej wodzie lub napoju i pić około 20-30 minut przed posiłkiem 2 razy dziennie. Proszek można dodawać do zup, sosów lub sałatek. Tabletki z jęczmienia powinno się stosować zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania.

Przeciwwskazania do stosowania preparatów z jęczmienia

Młody jęczmień mogą przyjmować zarówno kobiety w ciąży jak i dzieci od 3. roku życia w celu uzupełnienia diety w błonnik. Nie ma przeciwwskazań do stosowania tego zioła.

Właściwości odchudzające czystka

Czystek to zioło, które bardzo skutecznie oczyszcza organizm. Poleca się go szczególnie osobom:
  • odchudzającym się,
  • palącym papierosy,
  • pijącym alkohol.
Zioło usuwa metale ciężkie. To z kolei pomaga w odchudzaniu. Czystek wpływa korzystnie na przemianę materii, przyspieszając ją . Zawiera też dużą ilość antyoksydantów. Osłabiają one działanie wolnych rodników, odpowiadających za przyspieszone starzenie się organizmu. Czystek w herbatce kosztuje w granicach 10-20 zł.

Jak stosować czystek?

Czystek w herbatce należy parzyć przez około 10 minut pod przykryciem. Odpowiednia dawka to 1 łyżeczka, którą można wykorzystać do zaparzenia nawet 4 herbatek. Napar z czystka należy wypić od razu po jego zaparzeniu. Aby zauważyć efekty stosowania czystka, należy przyjmować go przez co najmniej 3 miesiące. Po roku picia czystka należy zrobić przerwę i przez kilka miesięcy zrezygnować z preparatów zawierających to zioło.

Czystek - przeciwwskazania

Nie ma przeciwwskazań do stosowania czystka. Nie odnotowano też żadnych efektów ubocznych przyjmowania zioła. Mogą go pić także kobiety w ciąży, np. na wzmocnienie odporności.

 http://party.pl/porady/zdrowie/odchudzanie-i-diety/preparaty-wspomagajace-odchudzanie-morwa-jeczmien-i-czystek-109503-r1/

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.