– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
– Nic wielkiego. – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika”
Kubuś Puchatek

Już od dawna temat bezpieczeństwa w związku, małżeństwie pojawiał się w mojej głowie. I przyszła na niego pora – mam nadzieję, że nie jedna z nas odnajdzie się w tym tekście. Bo prawda jest taka, ze my kobiety potrzebujemy bezpieczeństwa – to nasza naturalna potrzeba, którą ktoś musi zaspokoić. Tym kimś w związku ma być nasz partner. Sposobów na zaspokojenie naszej potrzeby bezpieczeństwa może być wiele – bo nie mówię to u bezpieczeństwie w jednym tego słowa znaczeniu. Bezpieczeństwo ma wiele odsłon.

Planujecie wspólnie daleką wyprawę. Może to jakieś wejście w góry zimową porą a może tygodniowe zwiedzanie pięknych zakątków Polski. To Ty chcesz wyjechać gdzieś na chwilę, oderwać się od pracy, problemów, codzienności. Chcesz odpocząć tylko w jego towarzystwie. Ale to on zadbał o każdy szczegół tej wyprawy. Z odpowiednim wyprzedzeniem zadbał o każdy element – niezbędne wyposażenie, przewidział plan trasy, zadbał o wszelkie rezerwacje hoteli. I mimo, że sama poradziłabyś sobie z tym tematem to zrobił to jednak on. Potrafisz to wszystko zrobić – bo przecież kiedy jesteś sama idealnie o wszystko dbasz. Masz każdy detal dopięty na ostatni guzik. W tym bezpieczeństwie chodzi o to, że możesz oddać w ręce swojego męża zadanie z pełnym zaufaniem. W tym przypadku był to plan podróży. Ale może to być tak po prostu lista zakupów – bo wiesz, że będzie wiedział czego brakuje w Waszym domu. Każda z nas jest inna – jedna potrzebuje takiego bezpieczeństwa na wysokim poziomie a z kolei druga to pełna indywidualistka, która sama woli o wszystko zadbać. I wtedy też jest dobrze. Wszystko jest w porządku jeśli w Twojej głowie nie pojawia się myśl a nawet i nadzieja, że to on o wszystko zadba, że w końcu stanie na wysokości zadania i pozwoli jej przestać nosić na ramionach ciężar codziennych trosk i zmartwień.

Waszym planem było odwiedzenie kilku a może i kilkunastu miejsc w ciągu tygodnia, dwóch urlopu. Ale są takie dni kiedy nie macie ochoty na przemierzanie kilometrów tylko po to by zwiedzić kolejny zamek. Mimo, że w planach było luźne, turystyczne wręcz zwiedzanie to nie na to masz właśnie ochotę. I mimo, że jego marzeniem jest zwiedzenie właśnie tych miejsc i wie, że kolejny raz przydarzyć się może dopiero za rok jak nie później to rezygnuje dla Ciebie. Rezygnuje bo Twoje samopoczucie, chęci, zdrowie są dla niego ważniejsze niż własne marzenia. Chodzi o to byś czuła się bezpiecznie i wiedziała, że zadba o Twoje dobro. Wiele kobiet musi nieustannie pilnować swoich mężczyzn bo nie mają tej pewności, że zadba o to na co się umawiali. Nie jest pewna czy kupi jej lekarstwa o które prosiła dzień wcześniej. I o ile zwykłe zapomnienie, które może zdarzyć się każdemu nie jest niczym złym o tyle pozostawienie kobiety z ogromem codziennych spraw jest już problemem. My kobiety chcemy czuć, że możemy bezpiecznie i komfortowo żyć w naszym związku. Ze nie musimy się martwić o kolejny dzień. To zaufanie i troska ze strony mężczyzny daje nam to codzienne bezpieczeństwo.

Podstawą związku jest bezpieczeństwo jakie daje nam wzajemny szacunek i zrozumienie. Dużo ze sobą rozmawiamy – lubimy po prostu wieczorem usiąść z kubkiem gorącej herbaty i rozmawiać. Bo wieczorami rozmowy są takie inne. I patrząc w jego oczy wiem, że cokolwiek nie powiem to on zrozumie. Nie ważne co właśnie zrodziło się w mojej głowie – jaki kolejny szalony plan chcę zrealizować to wiem, że nie tylko zrozumie ale i wesprze. Kobietę, która musi walczyć o zrozumienie, akceptację taki związek niszczy. Mężczyzna, który kocha nie pozwoli Ci na taką walkę. Nawet jeśli ma inne zdanie – przemilczy, zachowa je dla siebie. On chce dać Ci poczucie bezpieczeństwa w każdym calu i chce byś była pewna jego uczuć. Nawet jeśli nie mówi Ci milion razy dziennie, że Cię kocha to uwierz, że dla niego każde spojrzenie pełne miłości, każdy pocałunek czy przytulenie to oznaka miłości. I tego, że akceptuje Cię taką jaką jesteś. Daje Ci znać, że nie musisz walczyć o jego zrozumienie czy akceptację.

Poczucie bezpieczeństwa jest dla kobiety bardzo ważne – nie dajmy sobie wmówić, że nie. Mniej ważne, ale w dzisiejszych czasach jednak bardzo ważne, jest poczucie bezpieczeństwa finansowego. I mimo, że czasy gdy kobiety opiekowały się dziećmi w domu a mężczyzna zarabiał na ich utrzymanie dawno minęły to jednak jest to dla nas równie ważne. Chodzi o to byś nie musiała się martwić, że utrata pracy przez Twojego mężczyznę zakończy się depresją i płaczem w poduszkę. Prawdziwy mężczyzna jeśli stracił jedną pracę zaraz znajdzie dwie inne. I nie ważne czy będą one spełnieniem jego marzeń – ważne, że będą zapewniały bezpieczeństwo jego rodzinie.

W tym całym małżeńskim bezpieczeństwie chodzi o to byście mieli w sobie oparcie. Byś w momencie, w którym jemu powinie się noga powinie nie uważała go za gorszego. A w sytuacji gdy Ty masz gorszy dzień, byś znalazła w nim oparcie i pocieszenie.


Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.