Zamień swoje hobby w karierę!
Marzysz o otworzeniu własnej działalności gospodarczej? Według badań znakomita większość kobiet nie miałaby nic przeciwko temu, aby wykorzystać swoje pomysły i umiejętności, w celu powiększenia kwot pojawiających się na kontach bankowych. Niestety to, co przychodzi wraz z rozpoczęciem prowadzenia własnego biznesu, obejmuje obranie odpowiedniego celu, walkę z konkurencją i utrzymanie odpowiedniego poziomu motywacji, a to dla wielu kobiet może wydawać się przytłaczające i męczące. Mamy dobrą wiadomość! Wcale nie musi tak być.

Znajdź swoje "dlaczego"

Co motywuje Cię do otworzenia własnej działalności gospodarczej? Dlaczego obierasz właśnie ten kierunek? Może to radość, która płynie z tworzenia, zadowolenie wynikające z możliwości planowania czegoś na własną rękę lub chęć spędzania więcej czasu z rodziną? Cokolwiek to jest, zanim wykonasz konkretne ruchy, powinnaś odpowiedzieć sobie na te pytania. Odnajdź w sobie motywację i sprawdź, co Cię napędza, buduje. Wkraczanie w nowy rozdział życia bez motywacji, może być bardzo trudne.

Skup się na przyszłości

Twoje cele powinny być mierzalne, konkretne oraz posiadać limit czasu. Zamiast myśleć „moim celem jest otworzyć własną firmę”, myśl „w tym miesiącu moim celem jest wzrost zamówień o 50 procent”. Określając wszystkie szczegóły, opracuj plan rozwoju. W ten sposób znajdziesz się o krok bliżej do stworzenia silnego celu, który będzie z Tobą pracował.

Nie traktuj biznesu jak hobby

Pomyśl o tym w ten sposób: ta firma przynosi mi zyski, a hobby kosztuje pieniądze. Praca nad rozwojem własnej firmy powinna być przyjemna i zabawna, ale powinna także przynosić Ci pieniądze. Wszystko po to, abyś nigdy nie żałowała czasu, który włożyłaś w jej rozwój.

Przewiduj nagrody

Ofiara podczas obierania nowego celu oraz wspinania się na nowe poziomy biznesu jest nieunikniona. Wyobraź sobie, jak trudno będzie Ci budzić się wcześniej, rezygnować z wolnego czasu i spędzać przed komputerem wiele godzin. Brzmi zniechęcająco, prawda? Aby zmienić swój sposób myślenia, wyobrażaj sobie, jak wspaniale będziesz czuła się pod koniec każdego dnia. Ta zmiana punktu widzenia pomoże Ci rozwinąć biznes. Uwalniaj pozytywne hormony na myśl o swojej pracy.

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.