Dobrze wykonany makijaż to gwarancja pięknego wyglądu... Istnieją jednak błędy, przez które wyglądasz naprawdę staro!
Mimo że zawsze starasz się wyglądać pięknie i młodo, być może nieświadomie popełniasz błędy, które dodają Ci lat. Czego lepiej unikać?

Co za dużo...

Wydaje Ci się, że grube warstwy makijażu sprawią, że utrzyma się on nieco dłużej na twarzy? Nieprawda! Nadmiar kosmetyków wygląda na twarzy bardzo nienaturalnie i wcale nie ukrywa Twoich niedoskonałości- wręcz przeciwnie. Jeśli chcesz wyglądać kobieco, postaw na delikatność.

Mocny podkład

Pamiętaj, że fluid powinien być odrobinę jaśniejszy niż skóra na Twojej dłoni. Źle dobrany odcień podkładu potrafi skutecznie popsuć nawet perfekcyjnie wykonany makijaż. Ciemny podkład sprawia, że Twoja skóra nabiera dziwnej, pomarańczowej barwy, a twarz jest nienaturalnie "odcięta" od szyi- nie ma chyba nic gorszego...

Szalone cienie

Jeśli decydujesz się na używanie cieni do powiek, naucz się robić to prawidłowo. Przede wszystkim nie wybieraj zbyt ostrych ani zbyt ciemnych kolorów. Nie tylko dodają Ci lat, ale również optycznie pomniejszają oczy. 

Polepione rzęsy

Wybór odpowiedniego tuszu do rzęs jest bardzo ważny- każda z nas ma swoje preferencje dotyczące szczoteczki. Pamiętaj, że samodzielnie nie uzyskasz efektu niczym z reklamy, dlatego lepiej nie zmierzaj w tę stronę. Subtelnie podkreślone oko wygląda naprawdę pięknie!

Modna szminka

Nie musisz podążać za najnowszymi trendami, aby wyglądać dobrze. Na topie są akurat czarne szminki i mimo że masz wąskie usta, wypróbujesz taki kolor? Lepiej tego nie rób! Oprócz wyboru odpowiedniego koloru, bardzo ważna jest codzienna pielęgnacja ust- nawet najlepsza szminka wygląda źle na popękanych wargach.

Korektor... pod oczami

Korektor służy do tuszowania niewielkich niedoskonałości, nie traktuj go jednak niczym rozświetlacza pod oczy! Korektor dodatkowo marszczy skórę w tym miejscu, przez co wyglądasz dużo starzej.

http://www.milionkobiet.pl/uroda/makijaz/6-makijazowych-bledow-ktore-sprawiaja-ze-wygladasz-2-lat-starzej,25677,1,a.html

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.