Cera na twarzy jest bardzo delikatna, z tego więc powodu na oddziaływanie różnych czynników podrażniających ona reaguje dosyć ostro. Z tego więc powodu na naskórku po upływie lat pojawiają się oznaki starzenia i twarz wygląda niezbyt pociągająco. Na szczęście istnieje kilka skutecznych porad, dotyczących tego jak odmłodzić twarz. Aby je realizować nie będziesz potrzebowała kosmicznych sum. Oprócz tego, nawet nie musisz wychodzić z domu.

Porady dotyczące tego jak odmłodzić twarz w wieku 40, 50 lat

Jasna rzecz, co pierwsze przychodzi do głowy, to zawodowe środki odmładzające. Jednak zanim wydawać kupę forsy, zapoznaj się z kilkoma skutecznymi poradami:
 1. Codziennie przed snem twarz należy oczyszczać ciepłą czystą wodą lub specjalnym tonikiem.
 2. Bardzo korzystne są codzienne peelingi. Potrzebne są po to, aby usunąć obumarłe cząsteczki naskórka.
 3. Bardzo skutecznie pomaga odmłodzić twarz w wieku 40 lat – zielona herbata, napój który zawiera dużą ilość antyoksydantów.
 4. Prosta, ale dosyć skuteczna metoda – mycie twarzy kostkami lodu. Już po pierwszym zabiegu zauważysz zmiany – naskórek będzie wyglądać młodo i świeżo.

Jak odmłodzić twarz za pomocą wina w warunkach domowych?

Składniki:
 • lawenda – 25 gr;
 • szałwia – 25 gr.
 • wino – 1 l.
Przygotowanie i stosowanie:
Wlej do suchej mieszanki wino i pozostaw w ciemnym miejscu 2 tygodnie. Od czasu do czasu mieszaj napój. Gdy leczniczy środek będzie gotowy, należy go przecedzić. Pić owe wino należy jeden-dwa razy dziennie po 50-70 gramów.

Jak odmłodzić twarz w wieku 40 lat za pomocą mleczka miętowego?

Składniki:
 • sucha mięta – 2 łyżki stołowe;
 • woda – 0,5 l.
 • sok cytrynowy – 1 łyżeczka;
 • ocet jabłkowy – 1 łyżeczka;
 • napar nagietkowy;
 • spirytus borny.
Przygotowanie i stosowanie
Do wrzątku wrzucamy miętę i gotujemy w ciągu 10 minut. Następnie – wychłodzić i dodać inne składniki. Dokładnie wszystko należy wymieszać i wlać do butelki z ciemnego szkła i włożyć do lodówki. Używaj mleczka do codziennego mycia twarzy. Dzięki niemu cera będzie bardziej delikatniejsza i młoda.

Jak szybko i skutecznie odmłodzić twarz w warunkach domowych za pomocą maseczek?

Na odmładzanie twarzy idealnie używać maseczek owocowych. Bardzo skutecznie nakładać na twarz plasterki ogórków i bananów. Bardzo skuteczną jest maseczka z aloe z dodawaniem oleju oliwkowego. 
Źródło artykułu: http://womanadvice.pl/ciekawe-porady-jak-odmlodzic-twarz

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.