Czujesz się, ze sobą coraz gorzej? Nie potrafisz walczyć z własnymu słabościami. Oto 5 rzeczy, które powinnaś wyeliminować!

5. 1. Najgorszy jest pesymizm!

Najgorszy jest ten ciągły, nieustanny pesymizm, niezależnie od pory dnia czy roku. Myślenie, że nigdy nic się nie uda, może doprowadzić do depresji. Niestety, groźne są też nawyki marudzenia i dostrzegania ciemnych stron, nawet, gdy sytuacja wygląda inaczej.

5. 2. Nie umiesz wybaczać innym i sobie?

Do goryczy i stanów depresyjnych prowadzi brak umiejętności wybaczania sobie i innym. Wybaczanie prowadzi do uwolnienia negatywnych emocji, które męczą Cię od środka. Kiedy spojrzysz na problem z innej perspektywy, zaczniesz czuć się ze sobą lepiej, twoja samoocena będzie poprawiona.

5. 3. Nie bądź bezradna!

Pamiętaj, że poczucie bezradności i tego że nie masz na nic wpływu powoduje że nie masz kontroli nad własnym życiem. Tracisz grunt pod nogami. To pierwszy krok do depresji. Przestańmy się karmić myśleniem, że nie mamy siły, że nie damy rady, że wszystko, o czym pomyślimy jest bez sensu.

5. 4. Nie myśl w sposób CZARNO-BIAŁY

Podejście, które bardzo zawęża pole widzenia. Takie myślenie sprawia, że problemy stają się groźniejsze, niż w rzeczywistości są, natomiast sukcesy i dobre rozwiązania przestają być zauważane. Myślimy, że albo coś nam wyszło na 100%, albo wcale nam nie wyszło. Nie widzimy małych sukcesów, które mogą podnieść nam samoocenę każdego dnia.

5. 5. Wymaganie od innych więcej niż od siebie

Nie warto zbyt pochopnie oceniać ludzi i odwracać się od nich. Warto zastanowić się nad tym głębiej i odkryć, że to my, postawiliśmy poprzeczkę zbyt wysoko. Zdarza się też, że problem polega na braku akceptacji u innych tych cech, których nie znosimy u siebie. Bądź tych, których nam brakuje – np. pewność siebie czy perfekcjonizm. Zmień to, bo zniszczy to Ciebie i Twoje relacje z innymi.
 
 
 
 
 

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.