Małżeństwo to wspaniałe przeżycie, które wymaga jednak wiele pracy. Żadna para nie jest doskonała. Każdy ma swoje problemy. Musisz pamiętać, że miłość jest warta wzlotów i upadków. Oto lista najczęściej spotykanych problemów małżeńskich i wskazówka do ich rozwiązania.

Docenianie

Ważne, abyście oboje z partnerem czuli się doceniani. Zwłaszcza jeśli robicie wszystko, aby się uszczęśliwić. Niezależnie od tego, czy jest to sprzątanie domu, miła niespodzianka lub gest, upewnij się, że Twój partner wie, iż zostało to zauważone. Brak wysiłku może spowodować niepotrzebne napięcie.


Pieniądze

Finanse i rozmowy o nich mogą być dla par dużym obciążeniem. Złe nawyki dotyczące wydatków nie ułatwiają komunikacji małżeńskiej. Pracujcie nad najlepszym sposobem oszczędzania i nauczcie się świadomie wydawać pieniądze. W innym wypadku możecie podświadomie budować konflikt.


Komunikacja

Ciągła komunikacja wydaje się oczywista, ale może łatwo wyślizgnąć się przez niedociągnięcia. Musisz być całkowicie szczera z partnerem. Wyrażać swoje potrzeby i uczucia. Pamiętaj, że Waszą relację tworzą dwie osoby, zatem Twój partner również powinien mieć możliwość komunikowania się z Tobą. Bądź dobrym słuchaczem. Nikt nie jest doskonały, dlatego warto ciągle pracować i być otwartą na zmiany.


Intymność

Im dłużej jesteście razem, tym trudniej będzie utrzymać iskrzącą relację. Na intymność może wpłynąć lenistwo, wygląd ciała, ale również wcześniej wspomniana komunikacja. Musicie nauczyć się rozpoznawać problemy i je naprawiać. Nie warto nosić urazy w stosunku do małżonka. Nie bójcie się próbować nowych sytuacji. Każdy wysiłek włożony w budowanie intymności, przyniesie pozytywne efekty.


Wybaczenie

Obrażanie i ciche dni w związku utrudniają poruszanie się do przodu. Jeśli Twój partner popełnił niedopuszczalny błąd, najprawdopodobniej nadszedł czas, aby opuścić związek. Jeśli jednak wydarzyło się coś, co można naprawić, upewnijcie się, że zrobicie to wspólnie. Problemy związane z dbaniem o dom lub późnym wracaniem ze spotkań z kolegami nie powinny powodować nieustającego gniewu.


Zmęczenie

Jeśli macie dzieci lub wymagającą pracę, na pewno nie jest Wam łatwo skupić się na relacji. Pamiętaj, że partner powinien być w Twoim życiu jednym z priorytetów. Zaplanujcie specjalne randki lub działajcie małymi gestami. Czasem wszyscy odczuwają zmęczenie, ale nie powinno być ono uzasadnieniem do opuszczania się w dbaniu o relację.  

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.