Co chwilę próbujesz nowych diet, ale za każdym razem pojawia się znienawidzony efekt jojo? Oto rozwiązanie!

Efekt jojo to coś, z czym nikt, kto podejmuje wysiłek odchudzania, nie chce mieć do czynienia. Powrót wagi i to z nadmiarem sprawia, że wszystkie nasze poprzednie wysiłki idą na marne. Co zrobić jednak, by do tego nie dopuścić?
Aby uniknąć efektu jojo należy chudną z głową i uzbroić się w cierpliwość. To właśnie chęć szybkich efektów bardzo często sprawia, że chudniemy nie tak, jak powinniśmy, a konsekwencją tego jest powrót do starej wagi.

Jeśli chcemy wyznaczyć sobie odpowiednią dawkę kalorii, która zapewni nam zdrowe odchudzanie, koniecznie musimy wyliczyć za pomocą kalkulatorów internetowych liczbę PPM, czyli Podstawowej Przemiany Materii. To liczba kalorii jaką nasz organizm musi otrzymać, by funkcjonować normalnie, a przy tym nie magazynować tłuszczu, tylko swobodnie go spalać.

Jak policzyć PPM?

Oto wzór, który pomoże wam wyliczyć Podstawową Przemianę Materii:
PPM = 665,09 + (9,56 x waga w kilogramach) + (1,85 x wzrost w centymetrach) -(4,67 x wiek)
  Ważne jest także policzenie CPM, czyli Całkowitej Przemiany Materii - ta liczba jest podstawą do obliczenia tego ile kalorii każdy z nas powinien jeść, by zdrowo schudnąć.

Jak policzyć CPM?

CPM = PPM x współczynnik aktywności fizycznej*
Aby zapewnić sobie zdrowe odchudzanie najlepiej na początku od CPM odjąć około 500 kcal (20% dziennego zapotrzebowania). Jeśli do razu utniemy naszemu organizmowi znacznie więcej kalorii, przejdzie on w tryb "oszczędzania" i zacznie magazynować i spalać nie tłuszcz, a nasze ciało, co niestety szybko obróci się przeciw nam w postaci efektu jojo i oddala nas od szczupłej sylwetki.

Stopniowe zmniejszanie dawki kalorii (nie schodząc przy tym poniżej PPM) to tak naprawdę jedyny skuteczny sposób na to, by schudnąć zdrowo, rozsądnie i na dłuższy czas, nie martwiąc się o znienawidzony efekt jojo.
Specjaliści twierdzą, że aby tkanka tłuszczowa była spalana, a przy tym energia nie była magazynowana i zamieniana w tłuszcz, należy chudnąć od 0,5 do 1 kg tygodniowo.
*
- 1,2 - 1,3 --> dla pacjenta chorego leżącego w łóżku
- 1,4--> dla niskiej aktywności fizycznej
- 1,6 -->dla umiarkowanej aktywności fizycznej
- 1,75--> aktywny tryb życia
- 2--> bardzo aktywny tryb życia
- 2,2-2,4--> wyczynowe uprawianie sportu

 http://www.milionkobiet.pl/zdrowie/ile-kalorii-jesc-by-schudnac-i-uniknac-efektu-jo-jo,21661,1,a.html

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.