Po udanym seksie czujesz, że jesteś bliżej swojego ukochanego? Zobacz, jak długo trwa ten stan.
Nie od dziś wiadomo, że seks to zdrowie, a także... doskonały sposób na zbliżenie się do partnera i zachowanie pięknego wyglądu. Od dzisiaj wiemy, na ile dokładnie godzin wystarcza nam seksualna dawka energii i miłości!
Naukowcy przyjrzeli się bliżej uczuciu bliskości, które odczuwa para po udanym stosunku. Badacze z Florida State University przeprowadzili 2 eksperymenty. W pierwszym uczestniczyło 96 par, natomiast w  drugim 118. Przez dwa tygodnie uczestnicy badań codziennie wypełniali kwestionariusz, w którym musieli odpowiedzieć na dwa pytania- czy uprawiali seks danego dnia i czy są zadowoleni z życia ze swoim partnerem. Uczestników badania poddawano również innym testom, które miały ocenić ich zadowolenie ze związku.
Z badań wynika, że satysfakcja i uczucie bliskości wynikające z seksu może utrzymywać się nawet przez dwa dni po stosunku! Dlatego pary, które często uprawiają seks, są zazwyczaj bardziej zadowolone z jakości swojego związku. Dodatkowo, ich satysfakcja przekłada się również na inne dziedziny życia. Osoby, które mogą pochwalić się udanym życiem seksualnym, mają zwykle mniej problemów w pracy i świetnie dogadują się z ludźmi.  

Czy to nie kolejny powód, aby jak najszybciej podgrzać atmosferę w sypialni?

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.