Ilości różnorodnych diet są niezliczone. Czy jednak można wytypować jedną, która daje najlepsze i najszybsze efekty? Zobaczcie co ukazują najnowsze badania.

Ilość przepisów na zdrowe odżywianie, czy odchudzające diety jest ogromna. Chcąc zrzucić zbędne kilogramy możemy zastosować bardzo różne diety. Która z nich jednak da nam najszybsze i najskuteczniejsze efekty? Czy w ogóle można taką wyznaczyć?
Według naukowców z Tajwanu można. Na łamach Journal of General Internal Medicine opublikowano badania, które udowadniają, że będąc na diecie wegetariańskiej, a zwłaszcza wegańskiej, chudnie się szybciej i skuteczniej niż na tych, w których mięso jest obecne.

Grupa naukowców z Ru Yi Huang E-Da Hospital w Tajwanie wzięło pod lupę 12 różnych sposobów odżywiania, by sprawdzić, który jest najbardziej efektywny. Wyniki pokazały, że wegetarianie stracili średnio o 2 kg więcej niż osoby na diecie, w której gościło mięso.
  Czemu dieta bezmięsna jest skuteczniejsza? Według naukowców dzieje się tak dlatego, gdyż produkty w diecie wegetariańskiej mają zazwyczaj niski indeks glikemiczny oraz dużą ilość błonnika i składników odżywczych, które sprawiają, że nasze ciało jest odpowiednio odżywione.

W dietach wegetariańskich brak białka zwierzęcego zastępuje się najczęściej białkiem pochodzenia roślinnego, zwiększoną ilością nasion w diecie, czy pełnoziarnistym pieczywem.
Jeśli zatem zależy nam na szybkich i widocznych efektach opierając się na przytoczonych badaniach warto odstawić mięso i przejść na wegetariańską, a nawet wegańską dietę.

http://www.milionkobiet.pl/zdrowie/jaka-dieta-daje-najszybsze-efekty-odchudzania-oto-wyniki-badan,21523,1,a.html

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.