Spodziewałaś się, że te maleńkie kiełki mogą mieć tak ogromne znaczenie? Zapoznaj się z informacjami, które przygotowaliśmy
Kiełki brokułowe na raka?

Przeprowadzono badania, w których przetestowano moc kiełków w ochronie przed zanieczyszczeniami.
Okazuje się, że osoby, które piły przez 12 tygodni napój z kiełków brokułowych zwiększyły o 61% prędkość wydalania benzenu, czyli związku rakotwórczego i toksycznego. Benzen pochodzi ze spalin samochodowych.
Uczestnicy badania zwiększyli również wydalanie akroleiny czyli substancji wytwarzającej się podczas palenia czynnego lub biernego czy przy spalaniu benzyny i ropy. Ta toksyczna substancja może powodować podrażnienie górnych dróg oddechowych.
Substancje zawarte w brokułach zwalczają raka. Sulforafan motywuje wątrobę do detoksykacji z substancji rakowych. Okazało się, że brokuły zabijają komórki macierzyste raka. Natomiast kiełki mają o wiele silniejsze działanie od brokułów, ponieważ zawierają 100 razy więcej sulforafanu.
Warto więc spożywać kiełki brokułowe w różnorodnych postaciach: do kanapek, jako dodatek do soków czy sałatek.

SMACZNEGO!

http://www.milionkobiet.pl/zdrowie/kielki-brokulowe-na-raka,17418,1,a.html?utm_source=www.milionkobiet.pl&utm_medium=widgety&utm_campaign=milionkobiet/sg%20i%20podstrony

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.