Aktywny węgiel do doskonały sposób na zachowanie pięknej, promiennej cery. Poznajcie maseczkę, która stała się hitem Internetu!

Węgla używamy zazwyczaj wtedy, gdy mamy problemy żołądkowe. Okazuje się jednak, że jego bakteriobójcze i oczyszczające właściwości warto wykorzystać w codziennej pielęgnacji. Maseczka z aktywnego węgla to sprawdzona metoda w walce z cerą trądzikową, zaskórnikami i przebarwieniami.
Węglowa maseczka oczyszcza skórę z wszelkich zanieczyszczeń, a jej działanie jest widoczne gołym okiem! Zanim jednak zdecydujesz się na wykonanie zabiegu, przygotuj krem nawilżający, który rozprowadzisz po zdjęciu maseczki- węgiel bardzo wysusza skórę. Jak sporządzić mieszankę samodzielnie?


Wystarczą 2-3 pastylki aktywnego węgla (dostępne w każdej aptece), gęsty jogurt naturalny i woda. Pastylki należy wymieszać dokładnie z dwiema łyżkami wody, następnie dodać jogurt. Proporcje nie mają większego znaczenia- jeśli chcesz, żeby maska skuteczniej oczyściła twarz, użyj więcej jogurtu. Podczas pierwszego zabiegu, maseczkę należy trzymać na skórze przez około 10-15 minut, a następnie dokładnie spłukać. Co ciekawe, mieszankę można stosować również w innych problematycznych miejscach na ciele.

Częste stosowanie maseczki szybko przyniesie oczekiwane efekty, dlatego warto sporządzać ją systematycznie.

 http://www.milionkobiet.pl/uroda/maseczka-weglowa-dlaczego-powinnas-wyprobowac-ja-juz-dzis,26099,1,a.html

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.