Nowotwór coraz częściej atakuje, jednak odpowiednio wcześnie wykryte zmiany możemy pokonać. Świadczą o tym np. historie wielu sławnych osób. Zobaczcie, jak możemy zapobiegać powstawaniu raka i jakie są jego oznaki.

Jak najlepiej ograniczać możliwość zachorowania na raka? Po pierwsze warto unikać czynników zwiększających możliwość zachorowania na nowotwór, czyli np. zanieczyszczeń środowiska, dymu tytoniowego, promieniowania jonizującego. Warto też podtrzymywać ogólny stan zdrowia organizmu, gdyż to właśnie wtedy nasze mechanizmy obronne najlepiej działają.

Na jakie oznaki szczególnie powinny zwrócić uwagę kobiety?

Przede wszystkim na wzdęcia, bóle miednicy, podbrzusza, mocne i częste parcie na pęcherz oraz szybkie uczucie sytości, co może być oznaką raka jajnika, a zazwyczaj jest bagatelizowane jako problemy gastryczne.

Bolesne oddawanie moczu, nienaturalne krwawienie międzymiesiączkowe, czy po menopauzie, wydzielina z pochwy, to symptomy oznaczające raka szyjki macicy. Z kolei spadek formy, pogorszenie nastroju, niespodziewany spadek wagi, mocny ból podbrzusza może sygnalizować nowotwór trzustki.

Zarówno zaparcia, jak i biegunki, czy krew w stolcu zazwyczaj są wyjaśniane jako zapalenie jelit, tymczasem może być oznaką nowotworu okrężnicy. Zmiany na skórze, powiększone węzły chłonne pod pachami, to niektóre z oznak nowotworu piersi, który obecnie razem z rakiem szyjki macicy zbiera największe żniwo wśród kobiet. Innymi jego oznakami mogą być upławy z piersi, czy guzki. Wiele w tym względzie zależy od indywidualnych predyspozycji.

Pamiętajcie o stałym kontrolowaniu stanu swojego zdrowia! Mammografia, cytologia, to obowiązkowe badania na liście kobiet!Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.