Liście curry – to  sprawdzony, skuteczny stary indyjski środek na przywrócenie dobrej kondycji włosom osłabionym, łamliwym, wypadającym, przedwcześnie siwiejącym, które można używać na kilka sposobów oto 2 z nich:

Tradycyjna kuracja wzmacniająca włosy

Kilka liści curry zalać filiżanką oleju kokosowego i podgrzewać na wolnym ogniu aż sczernieją .  Przecedzić, wetrzeć  we włosy i skórę głowy. Po godzinie zmyć delikatnym szamponem. Zabieg stosować 2 razy w tygodniu. Efekty już będą widoczne po trzecim lub czwartym zabiegu. Olejek zapobiega nadmiernemu wypadaniu, stymuluje wzrost włosów, wzmacnia, sprawia, że włosy staną się lśniące i puszyste.

Maseczka zapobiegająca wypadaniu i siwieniu

Zetrzeć liście curry na proszek. 2-3 łyżki proszku wymieszać z 2-3 łyżkami jogurtu naturalnego. Nałożyć na głowę, wmasować w skórę i włosy , pozostawić na 25 min. Stosować raz na tydzień. Maseczka zapobiega siwieniu, wzmacnia, sprawia, że włosy staja się lśniące, miękkie i sprężyste.


Dodatkowo, zarówno przy opcji 1 lub 2 aby wzmocnić efekt dobrze jest pić herbatkę z liści curry:

Zagotować kilka liści w 250ml wody, odcedzić, wcisnąć trochę cytryny, ew. dosłodzić do smaku miodem lub stewią

Liście curry to tradycyjna przyprawa używana w kuchni indyjskiej i na Sri lance. Ma właściwości przeciwzapalne, zapobiega chorobom oczu, wzmacnia i oczyszcza wątrobę. Liście curry można zakupić w sklepach orientalnych lub przez Internet.


 http://sekrety-zdrowia.org/problemy-z-wlosami-wyprobuj-liscie-curry/

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.