Dieta baletnicy uchodzi za najmniej zdrowy sposób odchudzania. Nie polecamy jej, a ten tekst potraktujcie jedynie informacyjnie. Warto wiedzieć, że są osoby, które dla zgubienia kilku kilogramów poświęcają swoje zdrowie.

1. JAKIE SĄ ZASADY DIETY BALETNICY?

Zasady diety baletnicy nie zostały jeszcze opublikowane w żadnej polskiej książce, dlatego trudno pisać o konkretach.
W internecie możecie przeczytać, że dieta baletnicy trwa 10 dni i jest zwyczajną głodówką. Przez pierwsze dwa dni można pić jedynie wodę i maksymalnie 4 filiżanki kawy (oczywiście bez cukru i z mlekie,odtłuszczonym). Później dopuszcza się następnego dnia także odtłuszczony nabiał, potem tylko 11 ziemniaków w mundurkach, później białe, gotowane mięso i a na koniec same zielone warzywa.

2. JAKIE EFEKTY MOŻE PRZYNIEŚĆ DIETA BALETNICY?

Dieta baletnicy, jeśli się na nią zdecydujecie, nie przyniesie Wam nic dobrego. Efekt jo-jo macie niemal jak w banku, do tego przez 10 dni możecie wyniszczyć swój organizm, osłabić jego odporność, gdyż będzie Wam brakowało wielu składników mineralnych i witamin.
Dieta, co prawda, pozwala w krótkim czasie schudnąć sporo kilogramów - może to być nawet 20 kilogramów w 10 dni, ale nie warto się za bardzo przywiązywać do tej liczby, bowiem każdy organizm jest inny i ma inny metabolizm. A do tego, naprawdę łatwo po takiej głodówce przybrać znowu na wadze i to z nawiązką.
Nic dziwnego, że dieta baletnicy budzi wiele kontrowersji i dietetycy raczej przestrzegają przed jej stosowaniem. My też! Dlatego decyzję o zastosowaniu diety baletnicy najlepiej skonsultuj z lekarzem. Bez opieki dietetyka taka terapia odchudzająca może Ci przynieść więcej szkód niż korzyści.

http://www.milionkobiet.pl/zdrowie/dieta-baletnicy-wszystko-co-chcialabys-o-niej-wiedziec,22744,1,a.html

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.