Emocjonalne narzędzia, które powinna poznać każda kobieta.
Związek z toksycznym mężczyzną u wielu kobiet wzbudza negatywne myślenie o samej sobie. Emocjonalnie uwięzione kobiety myślą w ten sposób:


Jeśli nie potrafię żyć z tym mężczyzną, nigdy szczęśliwie się nie zwiąże.

Coś jest ze mną nie tak, skoro ukochany tak mnie traktuje.

Gdybym była piękniejsza i lepsza, nie zdradzałby mnie.

Jestem chodzącą porażką, tak jak twierdził mój ojciec.


Uczucia, które towarzyszą tym przemyśleniom to strach, niepokój i wstyd. Kiedy ten negatywny mętlik w głowie narasta, instynktownie chcemy się go pozbyć jak najszybciej. Niestety najczęściej przesuwa również granice zdrowego rozsądku. Kobieta porzuca swoja najcenniejsze wartości. Podświadomie robi wszystko, aby partner jej nie zostawił. Błaga o obecność, a jej poczucie własnej wartości staje się pogorzeliskiem.

Zamiast rzucać się pod pędzący samochód negatywnych uczuć, których nie da się zatrzymać, usiądź na poboczu i przyjrzyj się im bez osądzania. Spróbuj obserwować je tak, jakby nie były Twoje. W ten sposób zobaczysz, na jakiej podstawie się opierają i zrozumiesz, co powinnaś zrobić. Konkluzją będzie opuszczenie toksycznego związku. Ta technika to „wprowadzanie publiczności do życia”. Jej celem jest zajęcie najlepszego miejsca i oglądanie najtrudniejszych scen z perspektywy widza. Jeśli zrozumiałaś już, że nie możesz dłużej pozwalać na upokarzanie Twoich uczuć, podejmij następujące kroki:


Zrozum, że zasługujesz na coś lepszego

Czas, który marnujesz na trwanie u boku mężczyzny, który NIGDY się nie zmieni, to czas, który mogłabyś poświęcić na leczenie złamanej duszy oraz poszukiwanie mężczyzny, który obdarzy Cię miłością. Wiem, że teraz odrzucasz podobne myśli, ponieważ nie chcesz innego partnera, niż ten, który idealnie Cię poniża, oszukuje, obraża i po prostu niszczy. TA PRZESTRZEŃ MOŻE BYĆ WYPEŁNIONA DOBREM I MIŁOŚCIĄ! Potrzebujesz czasu, aby to zrozumieć, ale nie dasz go sobie, jeśli nie odejdziesz.


Nie czekaj na jego zmianę

To największy błąd, który popełniają ofiary toksycznych relacji. Wiara w cudowną zmianę partnera. Pamiętaj, że jedyną osobą na świecie, którą kontrolujesz i możesz zmienić, jesteś Ty sama. Być może partner obiecał Ci, że się zmieni i najprawdopodobniej był w tym bardzo autentyczny, ale to nawet pewne, że nic nie będzie już tak, jak kiedyś.

Akceptuj to, że będzie bolało

Opuszczanie toksycznych związków jest bolesne. Pojawia się strach i tęsknota do chwil, które spędzaliście razem. Dlaczego? Ponieważ zapomniałaś już, jak wspaniałe może być życie bez kata emocjonalnego. Może trudno jest uwierzyć, że ból nie trwa wiecznie, ale pamiętaj, że czas to Twój najlepszy przyjaciel. 

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.