Udany związek to taki, w którym dwie połówki są szczęśliwe i spełnione. Ale...
Żeby tak było, należy być świadomym co jest dobre dla tej drugiej osoby i co wpływa na jej szczęście.
Ten post pokaże Ci co robić aby pielęgnować związek, lub czego nie robić aby zniszczyć prawdziwe uczucie.
Nie pierz brudów publicznie i nie kłóć się przy ludziach
Nawet jeżeli pojawia się jakiś problem, nie należy go wywlekać na światło dzienne przed obcymi ludźmi. Nie opowiadaj o swoich problemach koleżankom i znajomym. To co jest między Wami, to Wasza sprawa. Pomyśl jak byś się czuła, gdyby się okazało, że Twój partner zdradza Twoje sekrety lub zwierza się komuś na temat prywatnych problemów. 
Akceptuj partnera takim jakim jest
Człowiek, który stale udaje kogoś innego, nigdy nie będzie szczęśliwy. A co najgorsze, może się okazać, że prawdziwej twarzy tej osoby po prostu nie lubisz. Od samego początku obie strony muszą być sobą i czuć się swobodnie. W przeciwnym wypadku związek nie ma możliwości przetrwania.
Nie szukaj dziury w całym
Jaśniej mówiąc – nie drąż tematu. Nie wszystko musi być dopowiedziane. Ciągłe gadanie i wywlekanie starych problemów, lub szukanie nowych nie wpłynie na udane pożycie. Może natomiast was poróżnić, skłócić, oddalić od siebie. Ja wiem, że my – kobiety lubimy  wiercić dziurę w brzuchu. Ale czasem lepiej odpuścić. Zadaj sobie po prostu pytanie: co mi to da i jaki w tym sens? Jeśli nie wiesz, odpuść.
Nie rywalizuj i nie ścigaj się
Czy to naprawdę ważne kto gotuje lepiej, kto szybciej jedzie samochodem lub kto więcej zarabia? Znam takie pary, które są ze sobą bo mają dzieci albo wspólny kredyt, a nie dlatego, że się naprawdę kochają. A wszystko przez głupią rywalizację, która nie prowadzi do niczego dobrego. Ludzie się łączą w pary po to, aby się uzupełniać i uszczęśliwiać. Nie po to by ciągle rywalizować i udowadniać sobie nawzajem, kto jest tą gorszą połówką. 
Nie żałujcie sobie uczuć
Miłość to chemia, którą trzeba podsycać. Jeśli tego nie robisz, uczucie wygasa. Wiele osób twierdzi po latach, że są ze swoim partnerem z przyzwyczajenia. Że to chyba nie jest już ta szalona miłość, a namiętność prysła jak bańka mydlana. Dzieje się tak dlatego, że z czasem ludzie zapominają okazywać sobie uczucie. Zanikają proste gesty i czułe słówka, pojawia się szara rzeczywistość, a do związku wkrada się rutyna. Czasem dzieje się tak dlatego, ponieważ partnerzy myślą, że już zdobyli się nawzajem. To najgorsza myśl (oprócz zdrady), jaka może się pojawić w głowie. O uczucie trzeba zabiegać, miłość pielęgnować a o partnera dbać. Tylko to uchroni Cię od powolnego rozpadu związku.
Lubisz? Zostaw kciuka ;-) 
Bardzo lubisz? Udostępnij.


Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.