To jeden z najtańszych kosmetyków, na który każda z nas może sobie pozwolić. I bardzo wszechstronny!

Zagęszcza rzęsy

Oprósz zasypką spiralkę do rzęs i pociągnij ją rzęsy pomiędzy jednym a drugim tuszowaniem. Taki zabieg doda długości, grubości i objętości rzęsom. Zasypka sprawdzi się również w przypadku, gdy Twoja mascara ma zbyt rzadką, zbyt "mokrą" konsystencję. Dodatek zasypki sprawi, że tusz nie będzie się rozmazywał i utrzyma się na miejscu.

Usuwa błyszczenie skóry (idealnie wychodzi na zdjęciach)

To mały trik fotografów. Zasypka świetnie sprawdza się na twarzy, kiedy stoisz w mocnym świetle. Talk w pudrze absorbuje pot i minimalizuje błyszczenie. Wielu makijażystów uważa, że zasypka sprawdza się do matowienia cery lepiej niż większość pudrów obiecujących efekt matujący.
Zasypkę dla dzieci stosuje się też w technice makijażu zwanej bakingiem.

Jako suchy szampon

Biorąc szczyptę zasypki między palce, posypujemy skórę głowy tuż przy nasadzie włosów, wczesujemy szczotką. Zasypka zaabsorbuje olej i przywróci włosom objętość.

Utrwala pomadkę

Oprósz usta zasypką pomiędzy jedną a drugą warstwą pomadki. Najpierw nałóż pierwszą warstwę, następnie przyłóż do ust chusteczkę higieniczną, a potem pędzlem nanieś zasypkę na usta. Dopiero wtedy nałóż drugą warstwę pomadki. Trwałość na całą noc + całowanie bez rozmazywania!

Rozjaśnia zbyt ciemny puder sypki

Jeśli kupiłaś sypki puder, który jest za ciemny, możesz rozjaśnić go mieszając z odrobiną zasypki.

Na zacięcia

Nanoś zasypkę na zacięcia po goleniu i drobne ranki. Zatamuje krwawienie i złagodzi podrażnienie.

Na otarcia

Zaaplikowana między udami lub pod pachami zapobiega otarciom.

Do depilacji woskiem

Jeśli przeprowadzasz depilację woskiem sama w domu, wiesz, jak trudno jest zrobić ten zabieg na tłustej lub dopiero co nawilżonej skórze. I tu najlepiej sprawdzi się zasypka. Oprósz nią fragment skóry przed zaaplikowaniem wosku. Talk sprawi, że wosk przyklei się mocniej do włosków, a nie do skóry!Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.