I uważa tak większość kobiet, choć pewnie wstydzą się do tego przyznać!
Jesteś kobietą - potrzebujesz czegoś więcej niż zwykłego seksu, by zakończył się on osiągnięciem orgazmu. Gra wstępna, nastrój, relacja z partnerem, sceneria, dodatkowa stymulacja, to coś co naprawdę ma znaczenie.
W magazynie "Sex and Marital Therapy" ukazało się badanie, które zdaje się potwierdzać tę teorię. Naukowcy przeprowadzili ankietę dotyczącą życia seksualnego kobiet. Odpowiedziało na nią 1055 osób w wieku od 18 do 94 roku życia.
Ponad 18% szczęśliwych kobiet przyznało, że sam seks wystarcza im do osiągnięcia orgazmu, jednak 36,6% potrzebuje dodatkowo stymulacji łechtaczki. Taki sam procent kobiet uzyskuje orgazm, gdy łechtaczka uzyskuje od partnera jedynie odrobinę uwagi w trakcie stosunku.
W jaki sposób mężczyźni powinni dotykać kobiet, by spełnić ich oczekiwania? To również wykazały badania. Aż 81 % kobiet preferuje rytmiczne ruchy. 78 % wskazało, że przyjemność sprawiają im koliste ruchy, niewiele mniej, bo 76 % lubi, gdy kształty wykonywanych ruchów zmieniają się rytmicznie. 73 % kobiet uważa, że przyjemność potęguje spowalnianie.
Większość kobiet stwierdziła również, że ​​ich orgazmy są lepsze, gdy ich partner poświęca więcej czasu na pobudzenie ich seksualnie. Niestety, wszystkie czynniki, które najbardziej działają na kobiety często znajdują się jedynie we wstępie (jeśli w ogóle istnieją), później mężczyźni o nich zapominają.

Porozmawiaj z partnerem o tym, co robi i co nie działa na Ciebie w łóżku i upewnij się, że zabawa łechtaczką występuje nie tylko na początku stosunku. Niech weźmie sprawy w swoje ręce!

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.