Warto zadbać o swoje nogi bardziej kompleksowo. Postarać się nie tylko o smukłe łydki i jędrne uda, ale także o dobre krążenie. Szczególnie jeśli jesteś w grupie ryzyka wystąpienia żylaków.
Puchnięcie nóg, uczucie ciężkości, zmiany skórne, pajączki i żylaki to dość powszechny problem, szczególnie u kobiet. Tak objawia się przewlekła niewydolność żylna, która powstaje w wyniku niezdolności żył do prawidłowego transportu krwi do serca - popsute zastawki w żyłach powodują, że krew zamiast płynąć wyłącznie w kierunku serca, cofa się. Dzieje się tak z różnych powodów. Duży wpływ mają czynniki genetyczne, na które nie mamy wpływu, ale nie bez znaczenia jest także dieta i aktywność fizyczna. Tak, o swoje żyły także trzeba dbać i wysilić się, by utrzymać je w dobrej kondycji! I to właśnie w tym mają pomóc poniższe ćwiczenia. One usprawnią krążenie w nogach i w efekcie uchronią Cie przed żylakami. Wystarczy 10 minut dziennie.
Niektóre z tych ćwiczeń możesz tak zmodyfikować, by móc wykonywać je w pracy.

10 ćwiczeń na poprawę krążenia w nogach:

1. STAŃ NA PALCACH i w tej pozycji chodź przez kilka sekund. Powtórz kilka razy.

2. STAŃ NA PIĘTACH i w tej pozycji chodź przez kilka sekund.

3. ROWEREK, czyli ćwiczenie,w którym naśladujemy ruch, jaki wykonujemy pedałując. Możesz zachęcić któregoś ze swoich współlokatorów, by poćwiczył z Tobą.

4. PIĘTA-PALCE: usiądź na krześle, plecy prosto, nogi płasko na podłodze, unieś piętę, pozostaw palce na podłodze. Powtórz kilka razy.

 
5. ZGINAJ NOGI leżąc na plecach. Unieś nogi do kąta 90 st., a następnie ugnij kolana i wyprostuj. Powtórz 20 razy.

6. KRĄŻENIA NÓG: połóż się na plecach, podnieś nogi i rysuj nimi kółka w powietrzu. Powtórz 20 razy na jedną nogę (po 10 kółek w jednym kierunku).

7. NOŻYCE nie tylko poprawią kondycje mięśni brzucha, ale także poprawią krążenie w kończynach. Połóż się na plecach i „siekaj” powietrze wyprostowanymi nogami.

8. STOPA FLEX: połóż się na plecach, podnieś wyprostowane nogi i pracuj stawem skokowym ruszając stopą w przód i w tył. To ćwiczenie możesz zrobić także siedząc na krześle.

 
9. SCHODY: nie unikaj ich. Wybierz je zamiast windy, nie omijaj ich także na siłowni. Nie tylko poprawisz krążenie, alei wzmocnisz mięśni nóg.

10. SPACER to jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na utrzymanie swojego krążenia w dobrej kondycji. Spaceruj do woli, najlepiej 20 minut codziennie.

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.