Womaninpiration.com poleca książki i zaczynamy od pyszności naprawdę gorąco polecamy "Pyszne chwasty" i "Jadalne kwiaty" Małgorzaty Kalemba-Drożdż,

"Pyszne chwasty to absolutnie niecodzienna książka kucharska. Zawiera 137 propozycji smacznych dań z roślin, których nie lubimy oglądać w naszych ogródkach – chwastów. Jadalnych, zdrowych i skrywających wiele oryginalnych smaków.
Czy zamiast uparcie pozbywać się chwastów, nie prościej, przyjemniej i bardziej eko będzie po prostu je… zjeść?"
"Pysznym chwastom" udzieliły rekomendacji m.in. Ewa Wachowicz, Agnieszka Maciąg i Maryla Musidłowska
Przy okazji premiery "Pysznych chwastów" chciałam serdecznie podziękować Zuzi - redaktorce z Pascala i moje agentce Kamili, za niezmiernie owocną współpracę i błyskawiczne wydanie książki w tak pięknej formie. Dziękuję!
Pyszne chwasty, Małgorzata Kalemba-Drożdż, Wydawnictwo Pascal

"Pyszne chwasty" zawierają krótki wstęp, porady dotyczące zbioru, opis 14 roślin i 137 przepisów na dania z chwastów w tym:
sałatki, pasty i sosy, zupy, tarty i makarony, koktajle, herbatki i napoje fermentowane, słodkości i wypieki, konfitury i syropy.
Roślin jest tylko 14, ponieważ nie chciałam powielać schematu przewodnika botanicznego, lecz skupić się na gotowaniu i roślinach, które wszyscy znają, umieją rozpoznać i które rosną praktycznie wszędzie, a warto je włączyć do menu.
Przepisy są naprawdę ciekawe. Nie powstały nagle, jako wynik pracy nad książką, ale były przeze mnie gotowane i fotografowane przez ostatnie trzy lata w ramach naszych codziennych posiłków. Około 20 przepisów znacie z bloga, natomiast cała reszta jest unikatowa. Do większości przepisów podana jest alternatywna wegańska wersja. I jeszcze raz podkreślę: to nie jest kuchnia survivalowa, tylko przepisy kulinarne podpowiadające, jak wykorzystać dzikie rośliny w standardowej kuchni.
Układ książki jest taki, że po otwarciu, na jednej stronie jest zdjęcie, a na drugiej przepis. "Pyszne chwasty" zostały wydrukowane na modnym obecnie, solidnym, matowym papierze.
Wszystkie zdjęcia zrobiłam osobiście, oprócz tego na okładkę (bo to moje ręce na niej widnieją), kiedy to migawkę naciskała Córcia :)

Pyszne chwasty, Małgorzata Kalemba-Drożdż, Wydawnictwo Pascal

W "Pysznych chwastach" ogólnie jest bardzo dużo zielska, ale zahaczam również o jadalne kwiaty (co chyba było oczywiste :)), jednak jeżeli jesteście bardziej zainteresowani tym tematem, to polecam lekturę mojej książki: "Jadalne kwiaty"

jadalne kwiaty, pyszne chwasty, Małgorzata Kalemba-Drożdż

Jeśli myślicie, że "Pyszne chwasty" to nie jest książka dla Was, bo nie macie gdzie pozrywać dzikich roślin, to powiem, że z powodzeniem możecie z niej korzystać jako inspiracji do potraw z bardziej cywilizowanych liści np.: szpinaku, czy rukoli. A kto wie, może kiedyś na jakiejś wycieczce, w odwiedzinach u znajomych, przypadkowej wyprawie za miasto i jakaś pokrzywa wpadnie do garnka... Bo warto jeść dzikie zielsko!
Gorąco polecam Wam "Pyszne chwasty". Muszę przyznać, że ja jestem z tej książki bardzo zadowolona, a mam nadzieję, że trafi i w Wasze gusta :)

Pozdrawiam
Gosia Kalemba-Drożdż

 http://pinkcake.blox.pl/2014/06/Pyszne-chwasty-Malgorzata-Kalemba-Drozdz.html

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.