Zimowa dieta, często uboga w świeże warzywa i owoce oraz brak słońca to dwie główne przyczyny, dla których u progu wiosny brakuje nam witamin. Ich niedobór odbija się na całym organizmie - przemęczenie, zły nastrój, słaba odporność, bóle stawów, anemia, bezsenność i brak ochoty na seks to tylko niektóre z objawów. Po czym poznasz, że i tobie brak tych związków? Powie ci o tym... własna twarz (jako pierwsza zdradza oznaki niedoborów witamin i minerałów). Poznaj pięć objawów niedoboru witamin i minerałów, które zobaczysz, przeglądając się w lustrze.

1.  Blada sucha skóra

Jeśli twoja skóra jest nienaturalnie blada a do tego przesuszona, a przy tym czujesz się zmęczona i od dłuższego czasu masz kiepski nastrój, może to świadczyć o braku witamin z grupy B (szczególne B12), A i C. Aby uzupełnić niedobory, włącz do diety produkty bogate w te związki: jajka, brukselkę, nasiona słonecznika, orzechy (bardzo dobre źródło wit. B), zielone i pomarańczowe warzywa i owoce (zawierają wit. A), brokuły, kiwi, czerwona paprykę (wit. C).

2. Pękające kąciki ust

 Przyczyną problemu są najczęściej braki żelaza, cynku i witamin z grupy B. Uzupełnić je możesz, jedząc więcej jajek, tuńczyka, suszonych pomidorów, orzeszków ziemnych, roślin strączkowych. Do diety warto również włączyć produkty bogate w witaminę C (np. czerwoną paprykę) - kwas askorbinowy wspomaga przyswajanie żelaza

 3. Trądzik

Krosty i wypryski mogą sygnalizować niewystarczającą ilość witamin A i D, a także kwasów tłuszczowych. Aby nadrobić straty, warto sięgnąć m.in. po łososia, orzechy włoskie, migdały, marchew, paprykę, masło.

 4.Wypadanie włosów

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.