Otwórz oczy. Nie ignoruj tego jak się czujesz w tej sytuacji i spójrz na nią obiektywnie. Prawdziwa miłość napełnia nas radością i szczęściem, nie bólem i niepokojem.
Kiedy zdarza nam się prawdziwa miłość czujemy, że nic co zdarzyło się kiedyś, nie może stanąć nam wtedy na drodze. Jeżeli jednak przeszłość staje się przeszkodą w dążeniu do szczęścia, musimy się z nią rozliczyć, gdyż może ona zniszczyć nasz związek.
Wiele par wciąż ogląda się za siebie, patrząc w przeszłość. Myślą o czasach kiedy nie byli razem lub być może nawet o tym, co kiedyś razem przeszli.
To może jednak doprowadzić związek do ruiny. Nie jest to prawdziwa miłość. Dziś zastanowimy się nad tym, dlaczego tak jest.

Nie jesteś tym kim byłeś kiedyś; jesteś tym kim jesteś teraz

Jeżeli mielibyśmy wymienić tylko jedną rzecz, o której trzeba pamiętać w każdym związku to byłoby nią to, że błędy powinny zostać w przeszłości.
Wszyscy popełniamy błędy i na nich się uczymy. Nie ma więc miejsca na to, co już nie istnieje.
Jeżeli jednak wciąż powracamy myślami czy w rozmowach do wydarzeń z przeszłości, może się zdarzyć, że używamy tego jako broni przeciwko drugiej osobie, co jest niezwykle szkodliwe dla związku.
Ile razy zdarza się, że w kłótni mówimy: „Nie pamiętasz, że też to kiedyś zrobiłeś?” albo „Zapomniałeś już jak mnie kiedyś zraniłeś?”. Używamy naszej wiedzy o drugiej osobie w obronie własnej lub jako usprawiedliwienia za własne czyny. Jest to jednak gra bardzo nieczysta i szkodliwa dla związku.
Czy potrafimy prawdziwie wybaczyć i zacząć budować związek wolny od urazów i żalu ? Dlaczego tak często odwołujemy się do przeszłości?

Prawdziwa miłość nie krytykuje tego, kim byłeś kiedyś

Prawdziwa miłość nigdy nie krytykuje i nie ocenia naszej przeszłości. Jeżeli jednak druga osoba wciąż przypomina nam o przeszłości, być może próbuje nami manipulować lub poniżyć.
Jest wiele osób, które wciąż powtarzają drugiej osobie: „To dla twojego dobra”, „Musisz się zmienić”, „W ten sposób nigdy do niczego nie dojdziesz”, co świadczy o tym, że nie całkiem akceptują swojego partnera. Tam gdzie jest prawdziwa miłość, jest też całkowita akceptacja. Nie chcemy zmieniać drugiej osoby, tym bardziej nie chcemy przypominać jej o przeszłości.
Czasami, będąc uzależnionym emocjonalnie od drugiej osoby trudno jest nam to wszystko dostrzec, być może też mamy do czynienia z ekspertem od manipulacji. Niektórzy ludzie przywdziewają maski, które wyglądają tak przekonująco, że zakochując się, trudno jest nam widzieć wszystko wyraźnie.
Aby dać sobie z tym radę, musimy odpowiedzieć sobie na pytania: Czy wstydzę się tego jaki jestem? Czy chcę być kimś, kim mój partner chce żebym był? Czy ranią mnie jego słowa ?
Jeżeli odpowiedź brzmi tak, to nie jest miłość; to coś innego.

Prawdziwa miłość nie boli

Jedynym sposobem by upewnić się, czy to prawdziwa miłość jest sprawdzić, czy sprawia nam ból. Należy więc zadać sobie pytanie: Czy będąc w tym związku wciąż się martwię, stresuję, czuję ciągłe napięcie i jestem nieszczęśliwy?
Prawdziwa miłość wymaga nieco wysiłku by ją pielęgnować, podlewać i zajmować się nią, by kwitła. Jednak wysiłki te nie powinny być bolesną torturą.
Jeżeli czujemy ból, napięcie i stres z powodu związku, ważnym jest, by przeanalizować tę sytuację. Być może jesteś ofiarą przemocy psychologicznej i nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Być może partner Tobą manipuluje.
Trudno jest zaakceptować fakt, że ktoś kogo kochasz najbardziej na świecie nie akceptuje Cię, ocenia za Twoją przeszłość, krytykuje i chce Cię zmienić. Otwórz oczy. Nie ignoruj tego jak się czujesz w tej sytuacji i spójrz na nią obiektywnie.
Prawdziwa miłość napełnia nas radością i szczęściem, a nie bólem i niepokojem.

https://krokdozdrowia.com/prawdziwa-milosc-szanuje-przeszlosc/

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.