Pamiętajcie tę dziewczynkę z 'Listy Schindlera'? Dziś jest dorosłą kobietą i... nie jest aktorką

 "Lista Schidlera" to jeden z tych filmów, który w swoim życiu widział prawie każdy. Opowiada on historię Oskara Schindlera, który w czasie II wojny światowej ocalił 110 Żydów przed pobytem w obozach koncentracyjnych. Jednym z kadrów, który najbardziej zapada w pamięci po seansie jest samotna dziewczynka w czerwonym płaszczyku na tle czarno-białego tłumu w rękach hitlerowców.
 W rolę samotnej dziewczynki wcieliła się wówczas 3-letnia Oliwia Dąbrowska, która została zapamiętana, jako "dziewczynka w czerwonym płaszczyku". Dziś Oliwia ma 28 lat i jest piękną kobietą.

Jak dziś wygląda dziewczynka w czerwonym płaszczyku z "Listy Schindlera"?


Po roli w filmie Stevena Spilberga, rodzice zapisali Oliwię do agencji aktorskiej, ale ta ostatecznie nie zdecydowała się na karierę w branży filmowej. Obecnie Oliwia pracuje w... bibliotece, bo książki zawsze były jej wielką pasją. Oliwia w rozmowie z "The Times" przyznała, że obiecała reżyserowi, że film obejrzy dopiero w wieku 18 lat, ale ostatecznie jej nie dotrzymała i obejrzała go jako 11-latka.


Oliwia pod jednym ze zdjęć na Instagramie została zapytana o to, czy pamięta cokolwiek z pracy na planie "Listy Schindlera".
Pamiętam, ale nie wszystko. Miałam wtedy tylko 3 lata - przyznała Oliwia.
Musimy przyznać, że jesteśmy zaskoczone, że Oliwia nie wybrała kariery filmowej. W tym samym filmie wystąpiła przecież Anna Mucha, która dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek. Mimo wszystko Oliwia Dąbrowska ma na swoim koncie rolę życia.


Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.