Choćbyśmy nie wiem jak kochały swoje ciało, dolnej fałdki na brzuchu nie zaakceptujemy nigdy! Zawsze będziemy z nią walczyć. A te brzuszki nam w tym pomogą.
Bywa, że nawet szczupłe kobiety zauważają u siebie dolną fałdkę na brzuchu. Żeby się jej pozbyć nie wystarczy jedno ćwiczenie, trening musi zaangażować wszystkie partie mięśni, w tym szczególnie oczywiście dolne partie mięśni brzucha. Ćwiczeń na dolną oponkę jest całe mnóstwo, ale warto byś wiedziała, że wystarczy zmodyfikować nieco dobrze znane brzuszki, by osiągnąć cel, jakim jest zaangażowanie dolnej części brzucha. 

Brzuszki na dolną fałdkę na brzuchu

By zaangażować dolne partie mięśni brzucha wystarczy podczas robienia brzuszków unieść nogi. Jeśli nie jesteś w szczytowej formie i Twoje mięśnie brzucha są raczej słabe, już samo uniesienie wyprostowanych nóg będzie dla Ciebie dobrym ćwiczeniem wzmacniającym!
Mając uniesione nogi i odrywając łopatki od podłoża, spinasz dolne partie mięśni brzucha.
Są dwa stopnie trudności tego ćwiczenia: w wersji łatwiejszej nogi ugięte, w wersji trudniejszej nogi wyprostowane.
Klasyczne brzuszki z uniesionymi nogami
Robiąc brzuszki pamiętaj by dłonie nie ciągnęły głowy, a były jedynie dla niej wsparciem. To spięcie brzucha ma oderwać Twoje łopatki od podłogi.
Poza tym nie szalej z ilością powtórzeń. Robiąc milion brzuszków możesz nabawić się przeciążenia kręgosłupa i będą to jedyne zauważalne efekty. 

 https://www.ofeminin.pl/fitness-i-zdrowie/cwiczenia/zmodyfikowane-brzuszki-killerem-dolnej-faldki-na-brzuchu/xkgyl4z

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.